Adres: Su Terazisi Sk. No:27, Sultanahmet/İstanbul

(+90) 535 515 72 33


KÜÇÜK AYASOFYA

Küçük Ayasofya Camii 527 yılında Bizans İmparatoru I.Jüstinyen zamanında yapılmıştır. Eminönü ilçesinde, Küçük Ayasofya caddesi'nin sonundadır. Kiliseden çevrilme camiilerimizden olup daha önce adı "Sergiyos ve Bakhos Kilisesi" idi. Camiiye çevrilmesi Sultan 2.Beyazıt zamanında Darüssaade Ağası Hüseyin Ağa tarafındandır. Bugünkü asıl minare 1955 yılında yaptırılmıştır. Minaresi tek şerefelidir. Kubbesi 19 metre yüksekliğinde olup sekiz ayaklı kemerlere oturmuştur.Yeşil ve kırmızı renkli 34 mermer sütunun 16'sı altta ve 18'i üstte bulunmaktadır. Bahçesinde Hüseyin Ağa'nın türbesi bulunmaktadır.

Küçük Ayasofya Katı ise Masal Apart'ın üçüncü katına verdiğimiz isimdir. Bu katımızdan Küçük Ayasofya manzarası izleyebilirsiniz.

STANDART ODA ÖZELLİKLERİMİZ

Dairelerimiz minimum 50 m2 kullanım alanı olup; bir yatak odası, bir salon ve Amerikan (açık) mutfak ve banyo bulunmaktadır. Konfor ve estetiğin ön planda tutulduğu bir anlayış ile dekore edilmiş olan dairelerimiz maksimum 4 kişiliktir. Teras dubleximizi seçtiğinizde size özel 65 m2'lik Marmara Denizi ve adalar manzaralı teras ile büyülü şehir İsatanbul'u daha fazla seveceksiniz.

ODA ÖZELLİKLERİ

50 m2 Kullanım Alanı

Yemek Masası

Sandalye

Sehpa

Televizyon ve Uydu

Buharlı Ütü ve Ütü Masası

Split Klima

24 Saat Sıcak Su

Doğalgaz Kombi

Mutfak

Ankastre Buzdolabı

Elektrikli ocak

Mini Fırın

Aspiratör

Bulaşık Makinesi

Çamaşır Makinesi

Ekmek Kızartma Makinesi

Su Isıtıcı

4 Kişilik Yemek Takımı

Banyo

Duşakabin

Saç Kurutma Makinesi

Bornoz, Havlu ve Terlikler

Şampuan, Sabun vb. Ürünler

Güvenlik

Görüntülü Elektronik Kapı Sistemi

Çelik Kapı

Rezervasyon

ODALARIMIZ